5 naturalnych sposobów na pozbycie się komarów z ogrodu

Category: Zaczarowany ogród 69 0

   Komary to prawdziwa udręka, wie o tym ten kto został mocno pokąsany i obkupił to długim swędzeniem skóry. Najbardziej denerwują nas wieczorem oraz w nocy. Przez nich cała przyjemność płynąca z przebywania w ogrodzie zmienia się w koszmar. Tutaj napiszę Wam jak zwalczać komary bez użycia chemii. Uwierzcie nam, natura potrafi sobie z nimi radzić.

komar

Przedstawiamy Wam 5 roślin, których zapach odstraszy komary.

   Możecie zasadzić je na rabatach, pod płotem lub przy trawnikach, oddzielając te rośliny od trawy palisadami lub po prostu wkomponowując je w ogólny krajobraz.

1. Kocimiętka

   Jest to roślina, która dorasta do 30-50 cm wysokości. Tworzy efektowne kępy z fioletowymi kwiatami. Roślina ma przyjemny, intensywny zapach. Skutecznie odstrasza komary, jednak jej minusem, (a może dla kogoś plusem) jest to, że przyciąga koty. Sadząc tą roślinę w ogrodzie, musimy być przygotowaniu na wizyty koteczków z sąsiadów. Kocimiętka je pobudza, uwielbiają się o nią ocierać oraz podgryzać.

2. Lawenda

   Działa z podwójną siłą, nie dość, że odstrasz komary, to jeszcze działa na nas uspokajająco. Nie przyciąga żadnych zwierząt, jej kwiaty mają piękny jasnofioletowy kolor, dorasta do 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Wytwarza bardzo przyjemny zapach.

lawenda3. Bazylia

   Ta roślina ma również podwójne zastosowanie. Po pierwsze, jej aromat również odstrasza komary, a po drugie może służyć jako przyprawa do różnych potraw, w tym do domowej pizzy. Bazylię możemy uprawiać zarówno w domu jak i w ogrodzie.

4. Liście pomidorów

   Bez względu na to, czy są to pomidory koktajlowe, śliwkowe, czy tradycyjne. Krzaczki pomidorów, przez liście wytwarzają specyficzny zapach, którego nie znoszą komary. Trudno zauważyć komara np. na liściu pomidora. Ta roślina może rosnąć na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Sprawdziliśmy, to działa. Mamy na swoim balkonie, żaden komar jeszcze nas nie odwiedził.

pomidorki5. Komarzyca

   Prawidłowa nazwa tej rośliny to Plectranthus. Należy do roślin pnących. Jej liście są dwukolorowe, mają jasnozielone lub białe brzegi. Wypuszczają kremowe, drobne kwiaty. Tę roślinę można zasadzić zarówno na balkonie, czy tarasie w donicy lub w kwiecistej rabacie. Jej zapach równie skutecznie odstrasza komary.

Uwaga bonus:

   Wszelkiego rodzaju rosiczki, pięknie wyglądają i robią dla nas ogromną przysługę. Zwabiają swym zapachem komary, muchy oraz inne rodzaje owadów, zamykają je w swoich kielichach, wypuszczają soki trawienne i je trawią.

Zapisz

Related Articles

Dodaj Komentarz