Jak zamontować ślizg?

Category: Zaczarowany ogród 510 0

Osoby, które decydują się na zakup zjeżdżalni ogrodowej, najczęściej zastanawiają się na jakiej wysokości zamontować ślizg. Tego parametru nie możemy wybierać „na oko”, jest on określony przez producenta. Ślizg, który będzie bezpieczny i sprosta naszym oczekiwaniom, powinien być odpowiednio zamontowany, a także posiadać odpowiednie certyfikaty.

zjeżdżalnia ogrodowa
źródło: hegen.com.pl

To, na jakiej wysokości zamontujemy zjeżdżalnie, zależy od jej długości. Najpopularniejsze zjeżdżalnie to te o długości 3 metrów oraz 2,5 metra. Zjeżdżalnie 3-metrowe to takie, których długość ślizgania wynosi 2950 mm, a mierząc produkt po zewnętrznej linii prostej, ma długość 2555 mm. Taką ślizgawkę powinniśmy montować na wysokości 1500 mm (+/-5 cm). Taką informację możemy także znaleźć z tyłu produktu.

Zjeżdżalnie 2,5 to te, których powierzchnia ślizgania wynosi 2270 mm. Długość mierzona po zewnętrznej linii prostej wynosi 2045 mm. Taką ślizgawkę montujemy na wysokości 1200 mm (+/- 5cm). Zamontowanie ślizgu na odpowiedniej wysokość jest bardzo ważne szczególnie pod względem bezpieczeństwa dziecka. Jeżeli odpowiednio zamontujemy ślizg, możemy mieć także pewność, że podczas użytkowania nie uszkodzimy sprzętu, ponieważ zjeżdżalnia jest nachylona pod odpowiednim kontem.

Jeżeli nie macie stu procentowej pewności, jak zamontować zjeżdżalnie zajrzyjcie do instrukcji, w której jest dokładnie napisane jak macie zamontować Wasz sprzęt.

Jak zamontować ślizg?
źródło: hegen.com.pl

Ważne!

Jeżeli jeszcze nie kupiliście zjeżdżalni ogrodowej, a dopiero macie taki zamiar pamiętajcie, aby się upewnić, czy sprzęt posiada odpowiednie i aktualne certyfikaty. Wybierając zjeżdżalnie, zrezygnujcie z bardzo błyszczących zjeżdżalni, ponieważ ten materiał szybko się nagrzewa i podczas zabawy Wasze dziecko może się oparzyć. Bezpieczne ślizgi wykonane są z materiału, którego struktura jest lekko matowa i ma wtopione w plastik włókna, dzięki czemu zabawa na tych zabawkach jest bezpieczna i nie powoduje otarć, ani oparzeń.

Related Articles

Dodaj Komentarz