kwi

23

Drzewa i krzewy ozdobne

Drzewa i krzewy

Osobno rośnie drzewo lub krzew na celu korzystać z nich per se, ale nie w połączeniu z innymi roślinami. W krawężniku będzie nagie łodygi uruchomione krzak można ukryć inne rośliny, a niektóre nudne krzewów, gdy nie są w rozkwicie, jest możliwe, aby zrekompensować jasne kolory sąsiadujących roślin. Oddzielnie, uprawy roślin jest zawsze w zasięgu wzroku. Jego rola – wzrok, dzięki czemu krajobraz bardziej interesujące i odwrócenia uwagi od mniej ciekawych szczegółów na ogród. Rola ta narzuca szczególne zasady doboru i pielęgnacji oddzielnie rosnące rośliny.Wybierz drzewo lub krzewy ozdobne, jeśli nie są przez cały rok, to przynajmniej większość z nich. Co to jest krzewy ozdobne ?Crucial piękne liście i atrakcyjną formą; Evergreeny jest pożądane, ale nie obowiązkowe. Oczywiście, piękne kwiaty – to duży plus, ale to nie powinien być jedynym kryterium wyboru. Wiele dekoracyjnych drzew poza lasami leży w liści, owoców i kory, a nie w kwiaty.

Wybierz odpowiedni rozmiar i kształt. Mały krzew na dużym trawniku jest stracone. Duże drzewa na trawniku bardzo małym nie tylko wygląda na miejscu, ale może po prostu negują swoje wysiłki i prace z sąsiadów, pozbawiając kraj słońca, wody i żywności. Jeśli chcesz tylko drzewo, a nie Bush i masz mały ogród, pomyśl o tym, jak tworzyć shtambovy buszu. W małym ogrodzie istnieje ogólna zasada – im wyższy zakład jest zaznaczone, ekran musi być już jego korony.

Prawidłowa pielęgnacja odgrywa szczególną rolę. Należy przestrzegać wszystkich zasad opieki – bez niego po kilku latach może znaleźć się właściciela bezwartościowe drzewa lub krzewu.

Większość drzew liściastych są zbyt duże w stosunku do średniej ogrodzie, winorośl nie tyle i nie mogą rosnąć w każdym ogrodzie i iglaki nie są w rozkwicie. Krzewy są pozbawieni wszystkich tych wad: są to rośliny o różnych rozmiarach, są tacy, którzy są piękne o każdej porze roku, a oni mogą wykonać prawie każde zadanie, które jest zwykle uchylenie rośliny drzewiaste.

Krzewy mogą być skradanie formę wzrostu, może wypełnić krawężnik, kwiat łóżko, ogród kwiatowy lub slajd alpejską, mogą rosnąć piękny pojedynczy zakład lub ozdobić ścianę w domu, ale nie są one wysokie – ich wysokość nie przekracza 4,5-5 m. Jeśli trzeba wysokość roślin dom, posadzić jakieś drzewa liściastych lub iglastych.

Z krzewów najczęściej zielone liście i piękne kwiaty, które pojawiają się, zwykle na wiosnę, a czasem w lecie lub jesienią i nie spaść w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy. Nie trzeba mówić o zasługach krzewów, które już tworzą trzon wielu ogrodach. W rzadkim ogród rododendronów tam, forsycja, ozdobnych, porzeczki, Mahonia, liliowy, Kerry, hortensje, bloodroot i inne, ale nadal szkoda, że ??ogrodnicy dbać trochę o ekspansji zakresie krzewów.

Barwny liści może być równie dekoracyjny, jak piękne kwiaty – ostatnie odbyły się tylko kilka tygodni, a potem opadają, a złoty, fioletowy, miedź, czy barwny liści na zimozielony jest kolorowe przez cały rok. Są to krzewy, liście jesienią, które mogą rywalizować piękno wszelkich kwiatów – tak fozergilla lub enkiantus wspaniały w październiku szkarłatu. Pozostałe krzewy, takie jak Pieris, Photinia i wspólnej bzu Plumosa Aurea, szczególnie piękne liście wiosną.

Kolorowych liści może to granica kwiat, ale także, w niektórych krzewów są piękne owoce (Pernetti, Snowberry, Skimma, pyracantha, irga, itp.), lub jasne łodygi kolorów – np. wierzba biała lub biała Deraina. Oznacza to, że można grać z ogrodem kolorów, jeśli wziąć pod uwagę nie tylko to, co kwiaty kwitną krzewy, ale jaki kolor ich liście, owoce i kora. W rezultacie, Twój ogród stanie się o wiele bardziej interesujące.

Innym sposobem, aby ogród bardziej interesujące – umieścić go w rzadkich roślin. Nigdy nie staram się zaimponować znajomym i zrobić własny kawałek ziemi w ogrodzie botanicznym, w którym uprawiane są rośliny wyłącznie z pomysłowości nazw łacińskich. Niemniej jednak, w swoim ogrodzie nie musi rosnąć tylko najczęstsze drzew i krzewów – „. Jak wszyscy”

Istnieje wiele niezwykłych drzew i krzewów – zaryzykować i dostać w szkółce jednego lub dwóch z nich. Więcej rzadkich gatunków będzie musiał sprawdzić czy wysyłkową.

Uprawa drzew i krzewów ozdobnych – jedna z najciekawszych i wdzięczny dla klas ogrodnik. Potrzebujesz dokonać mądrego wyboru, prawo do ziemi, a następnie odpowiednio przycięte.

Unikaj dwa bardzo częste błędy – zbyt blisko sadzenia i przycinania disorderly. Jeśli krzewy posadzone zbyt blisko siebie, to będziemy mieć do czynienia z ciągle rosną i interferują ze sobą oddziałów. Słabe cięcie przynosi również wiele smutku, jeśli zbyt dużo, za mało, za wcześnie lub za późno, krzew zakwitnie słabo. Tak więc, zanim osiągnie sekator, konieczne jest, aby wiedzieć, kiedy i jak ciąć każdy rodzaj krzewu.

 

/p

No related content found.

Podziel sie tym wpisem ze znajomymi
Posted in Krzewy ozdobne | Tagged , | Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge