Środki grzybobójcze i owadobójcze

Category: Ochrona roślin 246 1

Środki grzybobójcze i owadobójcze to środki ochrony roślin, które mają na celu chronić rośliny przed różnorakimi chorobami i owadami. W tym artykule wymienię kilka takich środków grzybobójczych i owadobójczy, które testowałam i mogę z ręką na sercu polecić.

ŚRODKI GRZYBOBÓJCZE

ACROBAT MZ 69 WG

Środek grzybobójczy w formie granul przeznaczony do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu wgłębnym i kontaktowym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w ochronie ziemniaka przeciwko zarazie ziemniaka i alternariozie oraz roślin warzywnych przed chorobami grzybowymi.

AGRICOLLE SPRAY

Produkt nowej generacji z linii Natural na bazie wodnego roztworu polisacharydów, zarejestrowany i oznaczony jako środek niechemiczny, bezpieczny w stosowaniu w różnych warunkach środowiskowych, przyjazny dla otoczenia, ludzi i zwierząt. Działa zapobiegawczo przeciw mączniakowi prawdziwemu i szarej pleśni. Łączy efekty działania insektycydu, nemetocydu i fungicydu pomimo, że nie jest ani insektycydem ani nematocydem ani fungicydem według ustawy o ochronie roślin. Bezpieczny w stosowaniu, bez okresu karencji oraz prewencji.

ALIETTE 80 WP

Środek grzybobójczy w formie granulek rozpuszczalnych w wodzie do sporzadzania zawiesiny wodnej, o dzialaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie chmielu przed mączniakiem rzekomym oraz drzew owocowych przed zgnilizną pierscieniową podstawy pnia.
Untitled design(1) - Kopia

AMSTAR 250 SC

AMISTAR 250 SC jest środkiem grzybobójczym, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu wgłębnym i systemicznym, do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych roślin rolniczych i warzywnych.

ANTRACOL 70 WG

Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin rolniczych, sadowniczych, warzywnych i ozdobnych roślin iglastych przed chorobami grzybowymi.

BELLIS 38 WG

Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed gorzką zgnilizną jabłek do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych.

CHORUS 50 WG

Fungicyd na sady zwalczający parch jabłoni.

DELAN 700 WG

Środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed parchem jabłoni.

EKONOM 72 WP

Środek grzybobójczy w postaci proszku do sporządzania  zawiesiny wodnej o działaniu układowym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego w ochronie ziemniaka i roślin warzywnych przed chorobami grzybowymi.

ŚRODKI OWADOBÓJCZE

KARATE ZENON 050 CS

Karate Zeon 050 CS to środek owadobojczy i przędziorkobojczy w formie zawiesiny kapsuł w cieczy do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodnikow gryzących i ssących w roślinach rolniczych, sadowniczych, warzywnych, zielarskich i ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo.

ENVIDOR 240 SC

ENVIDOR 240 SC jest środkiem roztoczobójczym w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do zwalczania przędziorków i innych szkodliwych roztoczy na jabłoni, śliwie i w uprawie róży pod osłonami. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych i ręcznych.

DURSBAN 480 EC

DURSBAN 480 EC jest środkiem owadobójczym w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym przeznaczonym do zwalczania szkodnikow ssących i gryzących w rzepaku ozimym, kapuście głowiastej, kalafiorze i brokule. Na roślinie środek działa powierzchniowo i wgłębnie. Środek Dursban 480 EC stosuje się używając opryskiwaczy polowych.

CALYPSO 480 SC

Środek owadobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w ziemniaku i roślinach sadowniczych. W roślinie działa systemicznie.

BULLDOCK 025 ES

Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych i warzywnych. Działa powierzchniowo. Środek stosuje się używając opryskiwaczy polowych.

APACZ 50 WG

Apacz 50 WG jest środkiem owadobójczym w formie granulatu do sporządzenia zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej w ziemniakach, mszycy jabłoniowej i mszycy jabłoniowobabkowej w jabłoni, miodówki gruszowej w gruszy, mączlika szklarniowego w uprawie szklarniowej gerbery, wciornastka zachodniego w uprawie szklarniowej sępolii i gerbery. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych i sadowniczych.

AGRICOLLE KONCENTRAT

Produkt nowej generacji z linii Natural. Łączy efekty działania insektycydu, nemetocydu i fungicydu pomimo, że nie jest ani insektycydem ani nematocydem ani fungicydem według ustawy o ochronie roślin. Preparat działa kontaktowo – poprzez odcięcie owada-szkodnika od powietrza. Bezpieczny w stosowaniu, bez okresu karencji oraz prewencji.

ACTARA 25 WG

Środek owadobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej w ziemniaku oraz szkodników ssących i gryzących w sadach jabłoniowych. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Przeznaczony do stosowania opryskiwaczem polowym, sadowniczym i ręcznym.

ACARAMIK 018 EC

Acaramik 018 EC jest środkiem owadobójczym i przędziorkobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania owadów szkodliwych w uprawie gruszy, oberżyny, ogórka, papryki, pomidora, róży i chryzantemy. Środek Acaramik 018 EC przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych i ręcznych.

ABC ZWALCZ SZKODNIKI ROŚLIN DONICZKOWYCH

Spray marki ABC zwalczający mszyce i inne szkodniki roślin doniczkowych, do bezpośredniego użycia.  OBSYDIAN 01 AL wykazuje działanie kontaktowe, a forma cieczy w opakowaniu ze spryskiwaczem ułatwia dawkowanie. Przeznaczony jest do zwalczania szkodliwych owadów (jak mszyce, mączliki szklarniowe i wciornastki)  na roślinach ozdobnych, kwiatach domowych i balkonowych.

Zapisz

Related Articles

One thought on “Środki grzybobójcze i owadobójcze

  1. Avatar

    Feliks

    Ja staram się używać naturalnych środków, ciężką artylerie wytaczam kiedy już nic nie pomaga 😉

    Reply

Dodaj Komentarz